نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: قبل از ازدواج

2967
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37520
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قبل از ازدواج

با سلام بنده با دختر خانمی حدود ۵ ماهه آشنا شدم ایشون از خیلی جهات دختر خوبیه برای ازدواج و بهشون علاقه مند و وابسته شدم ولی مشکلی که هست خانواده هامون از لحاظ مالی و فرهنگی با هم فرق داریم خانواده ما تحصیلکرده و از لحاظ مالی متوسط رو به خوب هستیم البته برای من مسایل مالی خیلی ملاک نیست. از نظر اعتقادات مذهبی هم اونها مذهبی ترن. با مادر و خواهرمم مطرح کردم ولی مخالفت کردن حالا نمیدونم واقعا چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید متشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : قبل از ازدواج

سلام

سن و سال شما و دختر خانم چقدر هست؟؟

سطح تحصیلات هر دو؟؟ از چه طریق آشنا شدید؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37520
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بنده ۳۱ سالمه اون خانم ۲۷ ساله هر دو فوق لیسانسیم. از طریق یکی از دوستان مشترک معرفی شدیم به هم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

پس خوشبختانه هر دو فرد عاقل و بالغ و تحصیل کرده هستید

دقیقا علت مخالفت خانواهده شما چی هست؟؟ آیا رفتار خاصی از خانم دیدن؟؟ آیا تفاوت ها واقعا فاحش هست؟؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37520
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

راستش دلیل مخالفت مادرم گفته که بیشتر بخاطر اینکه از نظر فرهنگی و طبقه اجتماعی همسطح نیستیم خونوادشون خیلی معمولی و اینکه پر جمعیت هستن سبک زندگیا فرق میکنه همینطور خونواده محجبه ای داره و اینکه از نظر اقتصادی پایین تر از ما هستن البته خود اون خانم شاغلن. خونواده ها رو اگه در نظر نگیریم من و ایشون کاملا با هم تفاهم داریم و از نظر فکری نزدیکیم. مادرم تا حالا ایشون و ندیده.در ضمن اگر من اصرار کنم ممکنه قبول کنه ولی میترسم اگر این رابطه به سرانجام رسید در آینده باعث حرف و حدیث و مشکلاتی بین خونواده ها بوجود بیاد

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37520
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اینم یادم رفت بگم یه دلیل مخالفت دیگه مادرم قضیه سربازیم هست. گفته که تا سربازیت تموم نشه ازدواج نکن

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35197
    تشکـر
    28
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    اگر مادرتون تا به حال ایشون رو ندیدن چطور از تفاوتها آگاه شدن؟ شاید شما مسائل رو با بزرگنمایی مطرح کردید؟
    خانواده‌ها معمولا آرزوی خوشبختی فرزندانشون رو دارن و مطمئنا اگر قبلش راضی بشن بعدش عمدا کاری نمیکنن که برای شما مشکل به وجود بیاد.

ولی در مورد قضیه سربازی حق با مادرتونه. ممکنه اگر الان برید خواستگاری خانواده دختر موافقت نکنن. بهتره سربازیتون رو تموم کنید و شغل ثابتی هم داشته باشید بعد برید خونشون. مگه اینکه مطمئن باشید شما رو همینجوری قبول میکنن

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37520
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر فاتحی نمایش پست ها
    با سلام بنده با دختر خانمی حدود ۵ ماهه آشنا شدم ایشون از خیلی جهات دختر خوبیه برای ازدواج و بهشون علاقه مند و وابسته شدم ولی مشکلی که هست خانواده هامون از لحاظ مالی و فرهنگی با هم فرق داریم خانواده ما تحصیلکرده و از لحاظ مالی متوسط رو به خوب هستیم البته برای من مسایل مالی خیلی ملاک نیست. از نظر اعتقادات مذهبی هم اونها مذهبی ترن. با مادر و خواهرمم مطرح کردم ولی مخالفت کردن حالا نمیدونم واقعا چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید متشکر
    سلام.

راستش من اینو قبول ندارم وقتی دو نفر میخوان با هم ازدواج کنن که از دو خانواده متفاوتی هستن بگن اشکالی نداره٬ مگه ما قراره با خونواده اون طرف زندگی کنیم؟! خودش مهمه نه خونوادش!

من اینو قبول ندارم!

ما ایرانی هستیم؛
    سبک زندگی٬ خیلی از عادتهامون ٬ آداب و رسوم و سنت هامون با خانواده هامون گره خورده و این یک امر جدایی ناپذیره.

نمیشه من بگم با فلانی ازدواج میکنم اما کاری به خونوادش ندارم یا اگه مادرم با خونواده همسرم مشکل داره بگم به مادرم مربوط نیست!

بالاخره توی زندگی شرایطی پیش میاد که خانواده ها با هم روبه رو میشن و هر اختلافی میتونه باعث تنش بشه که مستقیما زندگی اون زوج رو تحت تأثیر قرار میده.

به خصوص اختلافات فرهنگی و اجتماعی خیلی مهمن٬
    دو تا خونواده ای که حتی نوع حرف زدن و انتخاب کلماتشون با هم متفاوته خیلی میتونن با هم دچار سوء تفاهم بشن!

10. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.

راستش من اینو قبول ندارم وقتی دو نفر میخوان با هم ازدواج کنن که از دو خانواده متفاوتی هستن بگن اشکالی نداره٬ مگه ما قراره با خونواده اون طرف زندگی کنیم؟! خودش مهمه نه خونوادش!

من اینو قبول ندارم!

ما ایرانی هستیم؛
    سبک زندگی٬ خیلی از عادتهامون ٬ آداب و رسوم و سنت هامون با خانواده هامون گره خورده و این یک امر جدایی ناپذیره.

نمیشه من بگم با فلانی ازدواج میکنم اما کاری به خونوادش ندارم یا اگه مادرم با خونواده همسرم مشکل داره بگم به مادرم مربوط نیست!

بالاخره توی زندگی شرایطی پیش میاد که خانواده ها با هم روبه رو میشن و هر اختلافی میتونه باعث تنش بشه که مستقیما زندگی اون زوج رو تحت تأثیر قرار میده.

به خصوص اختلافات فرهنگی و اجتماعی خیلی مهمن٬
    دو تا خونواده ای که حتی نوع حرف زدن و انتخاب کلماتشون با هم متفاوته خیلی میتونن با هم دچار سوء تفاهم بشن!
    با سلام
    اتفاقا خانواده ها خیلی مهم هستن چون اکثر مشکلات زوج ها بخاطر همین خانواده هاست دخالتهای بی جایی که انجام میدن باعث دعوا میشه بهتره خانواده شما همه جوره دختر رو قبول کنن تا بعدا حرفی نزنن خانواده خیلی مهمه البته از نظر من و قبول ندارم که میگن مگه قراره با خانواده زندگی کنیم چون همین خانواده ها بیشتر آتیش میندازن تو زندگیا

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط خانم سارا نمایش پست ها
    با سلام
    اتفاقا خانواده ها خیلی مهم هستن چون اکثر مشکلات زوج ها بخاطر همین خانواده هاست دخالتهای بی جایی که انجام میدن باعث دعوا میشه بهتره خانواده شما همه جوره دختر رو قبول کنن تا بعدا حرفی نزنن خانواده خیلی مهمه البته از نظر من و قبول ندارم که میگن مگه قراره با خانواده زندگی کنیم چون همین خانواده ها بیشتر آتیش میندازن تو زندگیا
    خانواده من همه جوره دختر رو قبول کنن؟؟!!

من خودم همه جوره مورد قبول واقع شدم
    ویرایش توسط رامونا : 08-10-2018 در ساعت 07:38 PM

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=رامونا;275508]خانواده من همه جوره دختر رو قبول کنن؟؟!!

من خودم همه جوره مورد قبول واقع شدم [/۹QUOTE]
    مثل اینکه من درست حرفمو ننوشتم منظوره من اینه بذارید خانواده با میل خودشون قبول کنن که شما با دختر مورد علاقتون ازدواج کنید
    چون خدایی نکرده اگه تو زندگی شما مشکلی پیش بیاد خانوادتون مدام میخوان بگن خودت اجبار کردی که این دخترو میخوام
    واینکه خانواده من از لحاظ فرهنگی با خانواده همسرم خیلی فرق دارن واین مسئله برای ما مشکل میسازه حتی من روز عروسیم اتفاقاتی افتاد که خیلی خاطره ی بدی واسه من ساخت همش بخاطر تفاوت هایی بود که خانواده ها داشتن

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

[quote=خانم سارا;275511]
    نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    خانواده من همه جوره دختر رو قبول کنن؟؟!!

من خودم همه جوره مورد قبول واقع شدم [/۹quote]
    مثل اینکه من درست حرفمو ننوشتم منظوره من اینه بذارید خانواده با میل خودشون قبول کنن که شما با دختر مورد علاقتون ازدواج کنید
    چون خدایی نکرده اگه تو زندگی شما مشکلی پیش بیاد خانوادتون مدام میخوان بگن خودت اجبار کردی که این دخترو میخوام
    واینکه خانواده من از لحاظ فرهنگی با خانواده همسرم خیلی فرق دارن واین مسئله برای ما مشکل میسازه حتی من روز عروسیم اتفاقاتی افتاد که خیلی خاطره ی بدی واسه من ساخت همش بخاطر تفاوت هایی بود که خانواده ها داشتن
    عزیزم من استارتر نیستم ،
    منظورم این بود خانوم هستم و متأهل که قبلا مورد قبول خونواده همسر قرار گرفتم .
    شما اشتباه منو نقل قول کردین.

بله درسته خونواده ها خیلی مهمن، منم همون ابتدا گفتم که قبول ندارم بعضیا میگن خانواده مهم نیست، چون خیلی مهمه.

درسته خونواده ها خیلی مهمن

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

[quote=رامونا;275524]
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانم سارا نمایش پست ها

عزیزم من استارتر نیستم ،
    منظورم این بود خانوم هستم و متأهل که قبلا مورد قبول خونواده همسر قرار گرفتم .
    شما اشتباه منو نقل قول کردین.

بله درسته خونواده ها خیلی مهمن، منم همون ابتدا گفتم که قبول ندارم بعضیا میگن خانواده مهم نیست، چون خیلی مهمه.

درسته خونواده ها خیلی مهمن
    اوه ببخشید من اشتباه کردم معذرت
    فقط میخواستم تجربه امو بگم که اشتباه نقل قول کردم پوزش

16. کاربران زیر از خانم سارا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39079
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ب نظرم تو هر کاری هر جایی نه شنیدیم کمی صبر کنیم. فارغ از همه چیز فارغ از اونچه دلمون میخواد انجام بشه. قطعا اگر آرامشمونو حفظ کنیم مسیر درست خودشو نشون میده
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد