نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مشروبات الکلی

1826
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39241
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشروبات الکلی

با سلام.من حدود دوساله ک ازدواج کردم.بعد از عقد همسرم بهم گفتن ک مشروبات الکلی مصرف میکردن.هردو ۳۱ساله هستیم.ایشون از سن ۱۲ سالگی ببعد بطور مداوم (حداقا هفته ای یکبار) مصرف مشروب رو داشتن.البته در اکثر اوقات درصد الکل پایین رو استفاده کردن.در طی این دو سال ۵،۶بار مطمین شدم که مصرف کردن.اما تقریبا ماهی یک بار رو هم مشکوک بودم ک خوردن یا نخوردن (شاید بخاطر درصد پایین الکل بوده).ب غیر این موارد هروقت صراحتا پرسیدم ک میخورن یا نه با اطمینان گفته ک دیگه مصرف نمیکنه. من از یه خانواده مذهبیم و تقریبا بغیر ایشون هیچوقت از نزدیک یه آدم مست رو ندیدم.
    مشکلی ک اخیرا خیلی نگرانم کرده این هست که حدود ۳،۴ماهی هست ک از طریق چک کردن گوشی همراهشون متوجه و مطمئن شدم ایشون خریدو فروش میکنن.تو مبلغای کم و زیاد و ب افراد مختلف.تازه مطمئن نیستم که مواد مخدر رو خرید و فروش میکنن یا مشروبات رو.چون در متن یکی از اس ام اس هاش ب یکی از دوستانش ازش پرسیده بود:خوب بود.اون شخص گفته بود:خودم نزدم.برای کس دیگه ای میخاستم".حالا من نمیدونم منظور از "نزدم" مواد هست یا مشروب؟
    خودش بهم گفته مصرف چند نوع از مواد رو زمان مجردیش در حد چندبار و محض امتحان کردن تجربه کرده و از هیچکدومم خوشش نیومده. اخیرا هم چند وقت یکبار راجب اطلاعاتش راجب طرز تهیه و مصرف برخی مواد مخدر واسم تعریف میکنه. البته انزجار ازشون و مضراتشون رو هم بمن گوشزد میکنه.اما قبلا حرفی از مواد مخدر نمیزد.اما از اول ازدواجمون چن وقت یکبار از خوبیها و علاقه ش ب مشروبات بهم میگه.
    حالا من نمیدونم باید در حال حاضر چکار کنم؟ب روش بیارم ک گوشیشو چک کردمو ازش سوال کنم و جواب بخام یا نه.ب روی خودم نیارم و بیخیالش باشم.تعقیبش کنم و ب چک کردن گوشیش ادامه بدم.باهاش دعوا بگیرم.قهر کنم.یا ب زبون خوش باهاش راجب این مورد حرف بزنم.همش ترسم از اینه ک ب سلامتیش آسیب جدی بزنه و باتوجه ب مدت زمان مصرفش معتاد مشروبات شده باشه... و نگران آیندمم.ایشون کلا تریپش اینجوریه اهل نماز و روزه هم نیست.ب خدا اعتقاد داره ولی ب بقیه چیزای دین نه. ک این ها رو هم بعد ازدواج فهمیدم نه قبلش.خودم نماز و روزه میگیرمو ب دین معتقدم.یه بارم آیه قرآنو با ترجمه راجب نهی مشروبات نشونش دادم ک هیچ تاثیری نداشت.
    البته من بارها و بارها ک حرفش پیش اومده.حتی همون بار اول ک بهم گفت،بهش گفتم ک: "من تو رو همینجوری ک هستی دوست دارم.باهمه خصوصیاتی ک داری.نه جور دیگه.نمیخام ازتم ک تغییر کنی.ولی من خونوادم مذهبین و خودمم مذهبی نیستم ولی از مشروبات و مصرفش اصلا خوشم نمیاد و نمیتونم باهاش کنار بیام.چون ک دوست دارم و نگران سلامتیتم ب این خاطر دوست ندارم بخوری".یکی دوبارم ک دیگه خیلی مست بود و اومد خونه.بعد این ک مستیش پرید یه کم اولش بی محلی کردم بعدشم گفتم ک نمیتونم کنار بیام.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشروبات الکلی

دوست عزیز همونطور که خودتون گفتید ایشون رو همونطوری که بودن قبول کردید .
    پس در این مورد نباید هیچ حرف و حدیثی باشه .
    اگر بطور مستقیم با ایشون برخورد کنید تنها اتفاقی که میفته این هست که :
    راه دروغ و انکار و پنهانکاری رو برای ایشون باز خواهید کرد.
    یعنی وقتی حرفتون رو بزنید ایشون به شدت انکار میکنه . و بعد برای توجیح دروغ خواهد گفت .
    و اگر چنین رفتاری رو داشته باشه پنهانکاری خواهد کرد .
    بهتره توضیحات شما از همون طریق غیرمستقیم باشه و کارآگاه بازی انجام ندید .
    و اعتمادش رو نسبت به خودتون از بین نبرید تا همیشه در کنارش باشید و بتونید کنترل کنید .
    تا اگر ایشون قراره بقول شما خرید و فروشی کنه واکنش مناسب رو نشون بدید .
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35381
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

ظاهراً این مشکل شماست و به گفته خودتون در حد متعادل استفاده می کنن و زیاده روی نمی کنن . حالا چه ایرادی داره مصرف کنن ؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39241
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آقای farokh.ممنون از پاسختون
    ببینید من ب همسرم گفتم همینجوری ک هستی میخامت.چون خواستم اعتمادشو جلب کنم و از هم دور نشیم و این چیزا و حداقل کاری کنم ک کمتر پنهون کاری کنه ازم.و الا همونطور ک گفتم موضوع مشروب چیزی نیست ک من بتونم باهاش کنار بیام.اصلااا.نگرانیم از اینه ک معتاد مشروب شده باشه.از ۱۲ سالگیه داره میخوره و این ک میترسم حین خریدو فروش لو بره. این ک میگید توضیحاتم غیر مستقیم باشه و واکنش مناسب داشته باشم یعنی چجوری؟من الان سوالم همینه.چه واکنشی باید نشون بدم.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39241
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام arti عزیز.ممنون از پاسختون
    صد درصد مشکل منه.چون قبل ازدواج بهم نگفت ک مدلش اینجوریه.از ۱۲سالگی مصرف میکرده و توی مجردیش خیلی بیشتر از الان بوده.نگرانشم ک سلامتیش ب خطر بیوفته.همینطور ک تا الانم تاثیرایی داشته.خب هرکسی یه جوریه.همینطور ک از نظر شوهرم ایرادی نداره.از نظر من ایراد داره.چون تا قبل ازدواجم محیط زندگیم یه بارم ندیدم از این چیزا و مصرفش.بعدشم اعتقادم این نیست.قرآنو قبول دارم و میدونم خیلی ضرراشو.کلا بدم میاد از مشوب.ولی همسرم خیلی خوشش میاد.البته اینم قبول دارم ک خیلی بهتر از مواد مخدره.
    خواهش میکنم بهم بگید چکار باید بکنم.نمیدونم تا کی میشه اینجوری ادامه بدم و هیچ کاری نکنم و اونم ب کارای خودش ادامه بده

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

البته جای شکر داره که دچار سو استفاده نشن و توی مصرفش افراط و تفریط نمیکنن
    دوما شما قضاوت نکنین !
    شاید اون پیامکه منظورش چیز دیگه ای بوده مثلا شوهرتون توی کار فروش کاندومه !
    پس این احتمالات رو هم باید در نظر گرفت و قضاوت بیمورد نکرد

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39241
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مثل این ک مسخره گرفتید مشکلمو و بیکاری فشار آورده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد